Panele drewniane na ścianę w salonie i sypialni - 3 min

Dla wielu gospodarstw domowych jego sercem pozostaje salon. Nic dziwnego, w pomieszczeniu tym spożywamy posiłki, spotykamy się ze znajomymi i spędzamy czas z domownikami. Ważne zatem by pomieszczenie to było funkcjonalne oraz estetyczne. Panele drewniane na ścianę w salonie są jednym z najpopularniejszych trendów, powracających w ostatnich latach. Zobacz dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie. 

 

Zalety drewnianych paneli ściennych

Wielkim atutem paneli drewnianych jest łatwość ich montażu; obecnie popularnym rozwiązaniem jest mocowanie ich na dwustronnej piance połączonej fabrycznie z panelem. Dzięki temu rozwiązaniu do ich montażu nie potrzeba specjalistycznej wiedzy czy narzędzi, poza piłą ukosową, a sam proces nie zajmuje wiele czasu. Dodatkowo same panele zajmują również niewiele przestrzeni; przeciętna ich grubość to 5 mm, dlatego ich zastosowanie nie zmniejsza objętości pomieszczenia.

Spotkania w gronie rodzinnym mogą być bardzo głośne. Warto zatem wykorzystać do tego celu nasze panele, które odznaczają się wysokim wskaźnikiem izolacji hałasu. 
Dlatego poza wartościami estetycznymi panele umieszczone w kluczowych miejscach pomogą wytłumić pomieszczenie, dzięki czemu żaden ekscytujący mecz lub całonocna impreza nie przeszkodzą pozostałym domownikom w spokojnym śnie.

Poza właściwościami akustycznymi, panele działają również jako izolator termiczny. Właściwość ta sprawi, że łatwiej utrzymać wysoką temperaturę w pomieszczeniu w trakcie zimy, a w ciągu lata wolniej się ono nagrzewa. Dzięki tym cechom, instalacja drewnianych paneli na pewno odbije się pozytywnie na rachunkach za ogrzewanie.

Dębowe panele ścienne – jak wybrać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie paneli warto zastanowić się jaki odcień drewna będzie najlepiej pasować do wystroju pomieszczenia. Wnętrza, w których głównym atutem jest dobre oświetlone oraz nowoczesne wyposażenie, pokochają równie jasne gatunki drewna. W tej roli idealnie sprawdzą się panele ścienne wykonane z Dębu Naturalnego. W kontraście, pomieszczenia, które zostały wykonane w stylu loftowym najlepiej przyozdobić zdecydowanie ciemniejszymi odmianami drewna, z których najlepszym wyborem będzie Dąb Karmelowy. Ich wykorzystanie podkreśli surowy, industrialny wystrój pomieszczenia.

Dla pomieszczeń o mniej wyrazistej stylistyce, warto wybrać bardziej stonowane kolory drewna. Dąb Toffi z racji na swój ciemny odcień oraz wyrazista strukturę będzie świetnie kontrastował z jasnymi ścianami salonu. Dla tradycjonalistów najbardziej przystępny będzie Dąb Złoty, który pasować będzie jako uniwersalna ozdoba większości salonów.

Scroll to top