Drewniane panele Sufitowe - 3 min

Marzysz o aranżacji, która zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie odmienia wnętrze nie do poznania? Odpowiedzią są drewniane panele sufitowe. To najnowszy trend na rynku wnętrzarskim, który szturmem przyjął się w Polsce. To naturalne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm w awangardowym wydaniu!

W zgodzie z czasem…

Drewniana boazeria znana wszystkim z budynków lat 80.  z wielkim przytupem powróciła do łask.  Aktualne trendy nawiązują do przeszłości i jednym z nich są właśnie drewniane akcenty. Kiedyś boazerią były wykładane całe pomieszczenia, co sprawiało wrażenie ciasnego wnętrza. Obecnie projektanci cenią przestrzeń, a wykorzystanie drewna tylko w części mieszkania spełnia ten cel doskonale! Wyjątkowo dobrze prezentują się panele ścienne na suficie, dzięki czemu  można uzyskać wspaniały efekt przełamania jednolitych kolorów i faktury ścian.

W zgodzie z trendami…

Drewniane panele sufitowe pozwalają spełnić marzenie o ciepłym, miłym, przyjaznym klimacie zachęcającym do wypoczynku. Drewniana struktura doskonale sprawdza się również w tworzeniu nowoczesnego wystroju. Panele są dostępne w różnych kolorach – toffi, naturalny, złoty, karmelowy, bielony… Jeśli odpowiada Ci styl industrialny, wystarczy ułożyć z paneli geometryczne wzory i całość doprawić czarnymi metalowymi lampami. Wolisz minimalizm? Do aranżacji wykorzystaj biele i szarości i przełam je  drewnem w naturalnym odcieniu. Efekt będzie zniewalający! Architekci już dawno odkryli moc tworzenia niezwykłego klimatu z wykorzystaniem drewna, które potrafi wpasować się do niemal każdego stylu.

W zgodzie z przeznaczeniem…

Dębowe panele sufitowe świetnie sprawdzają się każdym pomieszczeniu. Wykorzystanie ich w sypialni wiąże się z dodatkowym atutem, jakim jest izolacja akustyczna. Wspaniale wygląda połączenie zagłówka, które spójnie przechodzi na sufit. Efekt prostoty i elegancji, dzięki zastosowaniu drewnianych paneli sufitowych, może również osiągnąć w salonie lub jadalni. Drewniany sufit w kuchni to powrót do czasów dzieciństwa. Kuchnia staje się sielskim wnętrzem, które nawiązuje do polskiej tradycji.  Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów, używanych do wystroju wnętrz. Dlaczego? Bo jest eleganckie, ma wysoką jakość, jest dostępne cenowo oraz przyjazne dla środowiska. 

W zgodzie z naturą…

Aktualne trendy na rynku wnętrzarskim to wyroby zgodne z naturą, takie właśnie są drewniane panele sufitowe.  Ekologiczny wymiar paneli jest coraz bardziej doceniany, ze względu na wykorzystanie w stu procentach naturalnego surowca (płyty HDF produkowane są ze zmielonego drewna). Drewno pozyskiwane jest w Polsce, gdzie również odbywa się produkcja paneli. Wiele osób ceni polskie rozwiązania, które napędzają naszą rodzimą gospodarkę. Nowoczesne panele sufitowe to również oszczędność miejsca, dzięki czemu lokal mieszkalny wydaje się bardziej przestrzenny. Mają jedynie pięć milimetrów grubości w rezultacie czego, instalując je, powierzchnia mieszkania nie ulega zmniejszeniu. 

W zgodzie z Tobą…

Wydaje Ci się, że nie poradzisz sobie z montażem? Dzięki zastosowaniu pianki dwustronnej proces instalacji nie wymaga dodatkowego stelaża, a sam montaż jest banalnie prosty. Co najważniejsze, montaż drewnianych paneli sufitowych jest zupełnie bezinwazyjny. Zastosowanie wyjątkowo cienkich formatek spowodowało, że udało się nam zredukować masę jednego metra kwadratowego do 3,2 kg. To ważny aspekt, który nie każdy producent paneli bierze pod uwagę podczas produkcji.  Drewniane panele sufitowe nie wymagają uciążliwej pielęgnacji. W celu usunięcia kurzu wystarczy przetrzeć je suchą ściereczką. Ponadto każdy projekt objęty jest 2-letnią gwarancją. Jest ona możliwa, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału. To inwestycja na lata, którą można zmienić dopiero momencie, w którym znudzi się użytkownikowi. Biorąc pod uwagę, że drewno to rozwiązanie ponadczasowe i pasujące praktycznie do każdej aranżacji, panele zostaną z Tobą tak długo, jak będziesz tam mieszkał.

Scroll to top