Trzeci etap to instalacja paneli. Poniżej znajdziesz szczegółowe wytyczne, zalecenia oraz wskazówki.

 

  1. Panele należy instalować na styk, jednak bez dociskania na siłę. Surowiec jakim jest drewno może ulegać rozszerzaniu się oraz kurczeniu pod wpływem zmian wilgotności.
  2. Po zainstalowaniu paneli należy dbać o stały poziom wilgoci w pomieszczeniu. Zaleca się korzystania z urządzeń monitorujących oraz dbających o stały poziom wilgoci.
  3. W przypadku instalacji paneli w nowych budynkach, należy robić to na samym końcu procesu wykańczania, kiedy wilgoć jest stała, a powierzchnia instalacji w pełni sucha.
  4. Definitywnie odradza się instalowanie paneli na powierzchni pokrytej farbą ceramiczną.
  5. Zaleca się pozostawienie przestrzeni (minimum 2 cm) dylatacyjnej z każdej ze stron (góra, dół, prawo, lewo). Można zamaskować ją (lub pozostawić wolną) listwami podłogowymi, ćwierćwałkami oraz kątownikami boazeryjnymi. Jeśli potrzebujesz w.w. elementów, daj znam znać w polu „Uwagi” podczas wypełniania formularza zamówienia.

Krok 1 - Ustal gdzie zaczniesz

Zdecyduj ja jakiej wysokości zaczniesz instalację paneli. Zalecamy rozpoczynać montaż od samej góry (pamiętając o przestrzeni dylatacyjnej 2 cm). Pozwoli to uzyskać najlepszy efekt wizualny.

C3

Krok 2 - Odrysuj linię

Zależnie od tego jaki wariant ułożenia paneli wybierzesz, korzystając z poziomicy, narysuj linię wzdłuż której zainstalujesz pierwszy panel.

Drewno może być montowane pionowo, poziomo czy ukośnie. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

C4

Krok 3 - Pianka montażowa

Usuń zabezpieczenie pianki montażowej. 

C5

Krok 4 - Instalacja pierwszego panela

Zainstaluj pierwszy panel wzdłuż odrysowanej wcześniej linii.

C6

Krok 5 - Powtórz krok 4

Po zainstalowaniu pierwszego elementu Twoim wyznacznikiem będzie „poprzedni” panel. Nasza rada, układaj zawsze 1 rząd paneli naraz. Pozwoli to uniknąć powstawania szczelin. 

Scroll to top