Przygotowanie do Instalacji

1. Po otrzymaniu zamówienia drewno należy pozostawić w pomieszczeniu, w którym będzie instalowane na minimum 96h (72 powinny być oparte np o ścianę tak, aby z każdej strony odbywała się cyrkulacja powietrza oraz 24h położone na sobie i dociśnięte.). Po tym czasie można zaobserwować (co się zdarza w przypadku około 10% paneli) kurczenie i rozszerzanie się drewna +/- 0,5 mm. Panele należy położyć bokiem (dłuższą krawędzią na równej powierzchni) i posegregować według szerokości. Każda kolejna warstwa paneli (układana na cegiełkę) powinna być dobierana z kupki o dokładnie tej samej szerokości. Pozwoli to uniknąć powstania szczelin.

2. Powierzchnia na której będą instalowane panele musi być odpylona (nie może pylić po przejechaniu np dłonią) oraz odtłuszczona. Bez tych zabiegów pianka instalacyjna „złapie się” zabrudzeń co może skutkować słabszym mocowaniem. Do zamówienia dołączono chusteczki odtłuszczające. Ich ilość została dobrana adekwatnie do metrażu zamówionych paneli.

3. Klej w piance instalacyjnej jest klejem akrylowym. Całkowita przyczepność następuje po 24h. W przeciągu pierwszej doby należy przynajmniej dwukrotnie docisnąć panele tak, aby pianka nabrała pożądanych właściwości mocujących.

4. W przypadku instalacji paneli w nowych budynkach, należy robić to NA SAMYM KOŃCU
procesu wykańczania, kiedy wilgoć jest stała, a powierzchnia instalacji w pełni sucha.

5. Zaleca się pozostawienie przestrzeni (minimum 2 cm) dylatacyjnej z każdej ze stron (góra, dół, prawo, lewo). Można zamaskować ją (lub pozostawić wolną) listwami podłogowymi, ćwierćwałkami oraz kątownikami boazeryjnymi.

Krok 1

Oczyść Ścianę

Odsuń od ściany (bądź zrób miejsce pod sufitem) wszystkie elementy przeszkadzające w montażu, szafy, komody, stoły etc.

Krok 2

Usuń pozostałe Elementy

Jeśli w ścianie znajdują się wkręty bądź gwoździe na, których były zamocowane ramki, obrazy etc. usuń je.

Krok 3

Odtłuszczenie powierzchni

Odpyl ścianę np odkurzaczem, a następnie przy użyciu chusteczek odtłuszczających (będą bezpłatnie dodane do zamówionych paneli) wyczyść dokładnie ścianę/sufit.

Scroll to top