Przygotowanie do instalacji

Drugim etapem w procesie instalacji paneli jest przygotowanie powierzchni docelowej. Koniecznie zapoznaj się z poniższymi warunkami oraz procedurami, które należy spełnić. 

  1. Przed rozpoczęciem instalacji należy odpylić oraz odtłuścić fragment ściany, a następnie przymocować próbkę lub fragment panela. Po odczekaniu 12h owy fragment należy oderwać. Jeśli drewno odchodzi z łatwością zabierając ze sobą płaty powierzchni na której je zainstalowano (farba), należy przygotować ją na nowo. Usunąć wierzchnią warstwę i zagruntować. Zdarza się, że ściana została źle przygotowana (poszczególne warstwy takie jak gips, grunt, farba mogą mieć tendencje do rozwarstwiania się). Można zrezygnować z tego pkt w przypadku gdy powierzchnia to zagruntowana płyta. Jeśli zainstalowany fragment opiera się podczas próby demontażu oznacza to, że ściana jest dobrze przygotowana i można rozpocząć montaż.
  2. Po otrzymaniu zamówienia drewno należy pozostawić w pomieszczeniu, w którym będzie instalowane na minimum 96h (72 powinny być oparte np o ścianę tak, aby z każdej strony odbywała się cyrkulacja powietrza oraz 24h położone na sobie i dociśnięte.). 
  3. Powierzchnia na której będą instalowane panele musi być odpylona oraz odtłuszczona. Bez tych zabiegów pianka instalacyjna „złapie się” zabrudzeń co może skutkować słabszym mocowaniem. Do zamówienia dołączono chusteczki odtłuszczające. Ich ilość została dobrana adekwatnie do metrażu zamówionych paneli.

Krok 1 - Uwolnij ścianę/sufit

Odsuń od ściany (bądź zrób miejsce pod sufitem) wszystkie elementy przeszkadzające w montażu, szafy, komody, stoły etc.

B2

Krok 2 - Usuń pozostałe elementy

Jeśli w ścianie znajdują się wkręty bądź gwoździe na, których były zamocowane ramki, obrazy etc. usuń je.

B3

Krok 3 - Odtłuszczenie oraz odpylenie powierzchni

Odpyl ścianę np odkurzaczem, a następnie przy użyciu chusteczek odtłuszczających (będą bezpłatnie dodane do zamówionych paneli) wyczyść dokładnie ścianę/sufit.

Scroll to top